29 پاسخ
 1. زهرا
  زهرا says:

  سلام و خسته نباشید.
  از این که میخواهم اشتباهی که کردم را اعتراف بکنم بسیار شرمنده هستم اما واقعا به درد آمده ام که میگویم.
  بنده دختری مجرد و متولد سال ۷۲ هستم و در دانشگاهی قبول شدم که در آنجا استادی داشتیم. این استاد متاهل بود اما از خانمشان جدا زندگی می کرد و درواقع بعد از چند سال زندگی هیچ رابطه ی با هم نداشتند. متاسفانه من از ایشان خوشم آمد ، از قضا این استاد هم به من علاقه مند شد. من میدانستم که استاد متاهل است اما از میزان رابطه ی زناشویی آن ها خبر نداشتم. از آن جایی که این استاد را خیلی دوست داشتم نتوانستم پیشنهاد دوستی ایشان را قبول نکنم.
  من هم خیلی سادگی کردم. فکر میکردم با دوستی با استاد می توانم تو درس پیشرفت بیشتری کنم ، فکر نمیکردم در دوستی مان باید رابطه های عاطفی و عاشقانه داشته باشیم.
  ما همچنان با استاد دوست بودیم ، چت می کردیم ، عکس می فرستادیم و به هم محبت می کردیم. که بعد از ۴ سال از رابطه ی ما استاد از خانمشان طلاق گرفتن. باور کنید من باعث جدایی آن ها نشده بودم. چون با توجه به میزان مهریه ای که به خانمشان دادن نصف آن مقدار بود به دلیل نداشتن هیچ رابطه ی جنسی نداشته با هم بوده است. یعنی قبل از من هم آن ها با هم رابطه ای نداشتن.
  در همان روز ها بود که استاد به مریضی کبدی دچار شدن که بیشتر از چند سال دیگر عمر نخواهند کرد.
  من از این قضیه خیلی اندوه گین هستم. به غیر از او و من و خدا دیگر هیچ کس از رابطه ی ما خبر ندارد. رابطه ی ما به میزان مهر و محبت و نوازش است. رابطه ی سکسی با هم نداریم. اما خیلی خیلی همدیگر را دوست داریم.
  حال نمیدانم چیکار کنم. او دیگر تا چند سال دیگر زنده نیست ، من هم هر خواستگاری می آید خوشم نمی آید. عاشق و دلباخته ی این استاد زیبا و مهربان و باسواد هستم. هیچ کس نمی تواند جای او را برایم پر کند.
  از این که روزی فوت کنند و من باید به تنهایی که هیچ کاری از توانم بر نیاد می ترسم. به شدت می ترسم. از افسردگی الان و آینده ای که خواهم کشید می ترسم.
  رابطه مان از اول خیلی خیلی اشتباه بوده است. اما الان دیگر نمی دانم باید چه کنم. اگر ترک اش کنم از شدت ناراحتی خودم و تنها گذاشتن او در مریضی ، عذاب وجدانم تا اخر عمر خواهد ماند و با نگه داشتن دوستی مان تا اخر عمر استاد ، بعد از فوتش ناگهان من بسیار در غم تنهایی او می سوزم چون خیلی به اون عادت کرده ام. هیچ کس از دوستی مان خبر ندارد و من کسی را ندارم که مرا از غم دوری او آرامم کند.
  بنده مقیم اصفهان و استادم در شیراز زندگی میکنند و من فرسنگ ها تا قبر ایشان فاصله خواهم داشت.
  حال شما بگید که بعد از ۵ سال دوستی ، من باید چکار کنم که نه او غصه بخورد و نه من؟
  از او جدا شوم و فراموششان کنم؟ یا تا این چند سالی که زنده هستن با او دوست بمانم تا عذاب وجدان تنهایی او را نگیرم.
  تو را به خدا کمکم کنید. ممنون میشوم جوابم را ایمیل کنید ، اگر لازم بود تماس بیشتری با هم خواهیم داشت.

  پاسخ دادن
 2. سارا
  سارا says:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  خانم دکتر به کمک شما احتیاج دارم….من یک دوست صمیمی دارم که از زمان کودکی با هم بودیم و با هم بزرگ شده ایم.سارا ۲۴ سالشه و طی یک سال گذشته ۳ نفر از اعضای خانواده اش را از دست داده که آخرین داغ را ۱۵ روز پیش دیده و مادرش را از دست داده در هیچ کدام از مراسم های مادرش شرکت نکردو همش تو خودشه تا قبل از فوت مادرش چندین بار اقدام به خودکشی کرده اما موفق نشده الانم که گوشه گیر شده و پرخاشگر از دار دنیا فقط یه برادر داره که معتاده و رفته فعلا با من و خانواده ام زندگی میکنه و ما هم دیگر ماندیم چه کنیم حریفش نمیشویم بره دکتر یه جوری از دکتر و اینا میترسه جسارتا خانم دکتر محرری از اساتیدمان شما را معرفی کردن گفتند میتوانم از شما کمک بگیرم که ببینم باید چه کنم البته این را هم بگویم پدرش زنده است اما رابطه ی خوبی باهم ندارند پدرش زن گرفته و رفته قبل از فوت مادرش یک روز بی دلیل انقدر دوستم را زد که داشت میمرد وقتی بردمش دکتر دکتر اصلا تعجب کرد که چرا اینجوری شده دستش از سه جا شکست و گفتند باید سه ماه توی گچ باشه تا بهمن الانم از نظر شرایط روحی اصلا حالش خوب نیست نه گریه نه حرف نه خواب نه خوراک هیچی…میشه لطفا کمکم کنید و یک راه حل پیش پایم بگذارید؟

  پاسخ دادن
 3. چوپانی
  چوپانی says:

  سلام خانم دکتر یکی از بیماراتون هستم-حدود۶ماه قرص دپاکین مصرف کردم و مشکلم کاملا حل شده بود الان ۱ ماهه که مصرف نمیکنم ولی احساس میکنم بعضی شبها حالتام برمیگرده صلاح میدونید مجددا مصرف دپاکین رو شروع کنم؟

  پاسخ دادن
 4. سارا
  سارا says:

  سلام من تو اینستگرام بهتون پیام دادم، هفت ماه نامزد بودم با پسر خالم و بعد از هفت ماه عقد کردیم و الان سه ماهه ک عقد کردیم.
  ک یک هفته پیش متوجه شدم شوهرم به یک خانمی پیام داده و گفته ک مجرده و میخواد بشناستش، بعدش متوجه شدم طولانی مدت از چند سال پیش عضو گروه مختلط بوده و الانم ک عقد کردیم بازم پی رابطه با دیگرانه
  خواهش میکنم کمکم کنید دارم دیوونه میشم، من سه ماهه ک عقد دائم کردم

  پاسخ دادن
 5. هما سامانی
  هما سامانی says:

  سلام خانم دکتر. من مربی کودکان اوتیسم هستم. کیسی دارم که دختر هفت ساله ایه و داروی تشنج مصرف می کنه. مادر معتقده اگر دخترش از چیزی ناراحت بشه و گریه کنه دچار حمله ی تشنجی میشه و بنابراین تحت هیچ شرایطی نباید گریه ی بچه دربیاد. آیا این اطلاعات صحیحه و گریه و عصبی شدن موجب حمله ی تشنجی میشه؟ قبلا از پاسختون ممنونم.

  پاسخ دادن
 6. حامد
  حامد says:

  سلام و عرض ادب خانم دکتر بنده۳۲ ساله مجرد ۳ سال هست فلوکستین ۲۰میلی عبیدی بابت اضطراب استفاده میکنم فقط یک مشکل دارم بعضی وقتها احساس میکنم تپش قلب دارم صدای ضربان رو می شنوم حس میکنم میکوبه در این حالت فشار خون رو چک میکنم ۱۰ یا ۱۱ روی ۶ هست ضربان قلبم رو از مچم با ۲ انگشت چک میکنم ۶۵ عدد میزند هر از چند گاهی هم سبکی سر دارم به نظر شما علتش میتونه فشار خون پایین باشه یا اضطراب یا بیماری خاص قلبیه خواهشمندم راهنمایی کنید از روستا هستم پزشک متخصص خوب تو روستا ندارم خدا خیرتون دهد

  پاسخ دادن
  • پشتیبانی داک تاپ
   پشتیبانی داک تاپ says:

   پاسخ دکتر مریم بهاری زاده:
   “سلام ،تاب اوری یک مهارت است و نیاز به اموزش دارد ،میتوانید با شرکت در کارگاههای مربوطه یا مراجعه به روانشناس اموزش ببینید”

   پاسخ دادن
 7. روژان
  روژان says:

  سلام خانم دکتر .من بخاطر pco چند ماه داروهای ضد بارداری استفاده میکنم .خیلی استرسم زیاد هست به حدی که شبها نمیتونم خوب بخوابم و تنگی نفس دارم یه حسی دارم مثل اینکه مثلا میخوام بمیرم و شب میترسم بخوابم .ضربان قلب و فشارم هم این مدت بالاست .باید چه کار کنم؟

  پاسخ دادن
  • پشتیبانی داک تاپ
   پشتیبانی داک تاپ says:

   پاسخ دکتر مریم بهاری زاده:
   “سلام ،شما باید اضطرابتون رو درمان کنید که برای درمان اضطراب دارودرمانی و رواندرمانی کمک کننده هستند ،به یک روانپزشک مراجعه کنید”

   پاسخ دادن
 8. مريم
  مريم says:

  سلام
  من خارج از ایران زندگی میکنم واینجا دکتر روانپزشک ایرانی خیلی کم هست،مدت ٣،٢ هفته هست که دچار حالت شدید اضطراب شدم و از صبح تا عصر توانایی انجام هیچ کاری ر و ندارم و از کارم اخراج شدم حالت اضطرابم وقتی از خواب بیدار میشم تا ظهر در حد مرگ هست
  میخواستم کمکم کنید لطفاً
  ممنون

  پاسخ دادن
  • پشتیبانی داک تاپ
   پشتیبانی داک تاپ says:

   پاسخ دکتر مریم بهاری زاده:
   “سلام ،ایا به دلیل اضطراب از کار اخراج شدید یا بدنبال اخراج اضطراب پیدا کردید ؟ایا شروع اضطراب علت خاصی داشته ؟بیماری جسمی خاصی مثل مشکل تیرویید و …ندارید ؟قبل از این دو سه هفته چطور بودید مشکلات خلقی و …داشتید یا نه ؟همه این موارد باید بررسی بشه و این حد از اضطراب حتما نیاز به درمان دارویی دارد”

   پاسخ دادن
 9. گلاویژ
  گلاویژ says:

  سلام خانم دکتر،خدا قوت
  خانم دکتر من امسال میخوام بخونم برای پزشکی و اگه خدا بخواد توانایی قبولی رو دارم منتها میگن رشته پزشکی اشباع شده
  سوالم از شما اینه که برای منی که در یک استان محروم(کردستان) و یه شهرستان زندگی میکنم و حتی حاضرم برای کار به شهرهای مرزی استان خودم هم برم شرایط چه جوریه؟
  میدونم شاید اینجا جای مشاوره گرفتن نباشه ولی به خدا چاره ای نبود

  پاسخ دادن
 10. دکتر مریم بهاری زاده
  دکتر مریم بهاری زاده says:

  کلومیپرامین معمولا تاثیر شدیدی روی وزن ندارد ولی ممکن است مقداری افزایش وزن بدهد ،بهتر است پیاده روی و افزایش مصرف میوه و سبزیجات را در برنامه روزانه خود قرار دهید

  پاسخ دادن
 11. 049
  049 says:

  سلام
  من خانمی ۵۵ ساله ام در طول روز هر وقت میشینم تلویزیون ببینم یا گوشیمو چک کنم خوابم میبره یا ادمهایی که حوصله شنیدن حرفاشونو ندارم این وضعیت خیلی خستم کرده دلم میخاد مثل بقیه ادما خواب و بیداریم دست خودم باشه باید چکار کنم؟

  پاسخ دادن
 12. دکتر مریم بهاری زاده
  دکتر مریم بهاری زاده says:

  باید به یک روانپزشک مراجعه کنید و تشخیص و درمان جهت ایشان انجام شود

  پاسخ دادن
 13. محمد
  محمد says:

  پسرم ۷سال دارد اصلامغزش کار نمی کند حتی پدرومادرش راتشخیض نمی دهد درمنزل بایک بند به پایش محصور است . پول دکتررانداریم .

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *